Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

CHP Ereğli İlçe Başkanı Ertuğrul’un 23 Nisan Kutlama açıklaması

CHP Ereğli İlçe Başkanı Ertuğrul’un 23 Nisan Kutlama açıklaması
89 okundu
23 Nisan 2020 - 2:34

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, 23 Nisan Bayramı kutlama mesajı yayınladı.

Ertuğrul, yayınladığı mesajında şunları kaydetti;

“Dünya tarihinin en önemli istiklal mücadelesini veren; o tarih boyunca en geniş çaplı cephelerde verilen mücadelelerde elde edilen zaferlerle, ezilmiş ve toprakları parçalanmak istenmiş uluslara cesaret veren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100.şeref yılına erişmenin kıvanç ve coşkusunu yaşıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve toplumların görüp görebileceği en büyük askerî deha Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde gerçekleşen ve 1915 yılında başlayıp 1923 yılı başlarına kadar devam eden kutlu mücadelenin mihenk taşlarından biri olan 23 Nisan 1920; emperyalizmin gölgesinde paylaşılmak istenen vatan topraklarının hürriyet aşkı ile yoğrulmaya başlandığı günlere açılan en önemli kapı olmuştur.

Bir avuç vatanseverin, mebus (milletvekili) sıfatı ile yurdun dört bir yanından geldikleri Ankara’da, o vatanın kurtuluşu için oluşturdukları şanlı meclis, yıllar süren istiklal mücadelesinin öncü kuvveti olmuştur.

1920’in o günkü zor şartlarında Meclis-i Mebusan’ı ayağa kaldıran ulu önderimizi ve dönemin bütün mebuslarını saygı ve rahmetle yad ediyoruz.

1923 yılında kurulan aziz cumhuriyetimizin de mimarı olan yüce meclisimizin kuruluş yıldönümünü, bir asırdır bayram coşkusuyla kutlayan ülkemizde, bu kutlu günü dünya çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu vasiyeti de yıllar boyu aziz ulusumuz tarafından yerine getirilmiş, yarınları emanet edeceğiz evlatlarımız her 23 Nisan gününü aynı coşku ve gururla bayram olarak kutlamışlardır.

Bizler, hepimiz 23 Nisan çocuklarıyız.
Bununla da tarifi mümkün olmayan bir gurur duyuyoruz.

Bu yol ise, dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan virüs salgını sebebiyle 23 Nisan coşkusunu kısıtlı olanaklar altında kutlayacağız. Salgın karşısında alınan tedbirlere hassasiyetle riayet eden halkımızın, buna rağmen, 23 Nisan’ı en iyi şekilde kutlayacağını ve bu kutlu günü bizlere armağan eden insanları bir kez daha saygı ve rahmetle anacaklarını biliyoruz.

23 Nisan’da dünya çocuklarının mutluluklarına ortak olacağız.
Bu muhteşem günü, bir asırdır bayram olarak kutlanan bu güzel günü her zamanki coşku ve onurla kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Meclis’imizin kuruluş yıldönümünü kutluyor; meclisimizi kuran ve 23 Nisan’ı bizlere bayram olarak armağan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve vatan evlatlarının maneviyatları önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum