Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Süper Destek…

Süper Destek…
19 Ekim 2022 - 22:14

Kdz. Ereğli ilçesinde Süper Amatör Futbol Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Akınspor’a destek her geçen gün çığ gibi büyüyor.

Kdz. Ereğli kamyoncularının kurduğu S.S. Er Birlik Karayolu yük Taşımacılığı Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan, Akınspor takımı, yönetici ve teknik heyete akşam yemeği vererek ligde başarılar diledi.
Sanayici ve İş Adamı Akın Katı’nın başkanlığını yaptığı Akınspor ligin ilk haftalarında oynadığı futbol ve ortaya koyduğu mücadele ile şampiyonluğun favorileri arasına girdi.

Ligde 3 haftada 7 puan toplayan Akınspor’a hafta sonu Perşembe Belediyespor maçı öncesi moral yemeği verildi.

Kışla Mahallesi’nde kurulan Akınspor’da yönetici, teknik heyet ve futbolcuların ortaya koyduğu mücadele ve alınan başarılı sonuçların ardından ilçede bir çok kurum ve kuruluşta Akınspor’a destek vermeye başladı. Kdz. Ereğli ilçesindeki futbolcuları kadrosuna katarak büyük bir mücadele örneği veren Akınspor’a bir destekte S.S. Er Birlik Karayolu yük Taşımacılığı Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan’dan geldi. Turhan bu akşam Kışla Mahallesi’nde tüm takıma akşam yemeği vererek, sonuna kadar yanlarında olduğu mesajını verdi.

İsmet Koç: “Akın Katı Başkan, İsmail Yalçın Teknik Direktör olmazsa Kışla’yı terk ederim”
Akşam yemeğinde konuşan Kışla Mahallesi’nin ileri gelenlerinden Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki dönem Meclis Üyelerinden İsmet Koç, Akınspor’un bu sezon şampiyon olacağını söyledi. Koç konuşmasında “Kışla mahallesinde sessiz bir topluluk var ama hepsi arkanızda. Sahada hiç korkmadan centilmence oynayın. Mustafa Kemal Atatürk ne demiş ; ‘ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.’ Sahada dürüst olacaksınız, hakkınızı sonuna kadar arayacaksınız. Sizleri tebrik ediyorum. Allah nasip ederse geçen hafta maça gelemedim berabere kalmışsınız ama ondan sonraki maçlarda Akın Katı kardeşimin sonuna kadar arkasındayım Akın Katı başkanımı da kutluyorum, tebrik ediyorum. Akın Katı’ya bayrağı ben verdim, o bayrak hiçbir zaman yere inmeyecek. Reşatr Pala kardeşimi de kutluyorum, o da Akın sporun hizmetkarı kendilerini tebrik ediyorum. İsmail hocamız Ereğli’nin medar-ı iftiharıdır ama sanmasın millet İsmail hocayı çöpe attı. Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum; İsmail hoca gelecekte Ereğli sporun hocası olmazsa, Akın Katı Ereğli sporun başkanı olmazsa ben Kışla mahallesini terk ederim. Bu kadar net söylüyorum. Bizim parayla, pulla işimiz yok. Bizim işimiz gönül işi, bizim işimiz sevda işi. Biz bu işe sevdalıyız. Kışla Mahallesi’nin gençlerini görüyorsunuz; kök söktürüyor. Bizim arkamızda bir Akın Katı var, kışla mahallesinin genç evladı var. Susmaz, yorulmaz yola devam eder. Çünkü Akıncılar mücadelecidirler.” Dedi.
Akın Katı: “Hedefimiz bir mahalle takımını 3. Lig’e çıkartmak”
Akınspor kulübü Başkanı Akın Katı takıma verilen destekten dolayı herkese teşekkür etti. Akınspor’un hedefinin 3. Lig olduğunu ifade eden Katı konuşmasında şunları söyledi; “Burada önemli olan Akın sporun arkasında çok büyük bir güç olduğu. Sessiz bir çığlık olduğunu bugün bizlere gösterdiler. Benim buralarda olmamın en büyük etkeni İsmet Koç abimdir. Kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Biz gerçekten bu sene karakterli, kişilikli bana göre mükemmel bir kadro kurduk. Takımımızın yaklaşık yaş ortalaması 21 civarında. Şimdi herkesin bir hedefi vardır; bizim hedefimiz bu sene süper amatör ligde şampiyon olup BAL ligine çıkmak. Peşinden de BAL liginden şampiyon olup 3. Lige bir mahalle kulübünü çıkartmak. Şimdi bu birilerine çok uzak bir hedef gelebilir ama biz inançlıyız, biz tecrübeliyiz. Biz inandığımız kişilerle yola çıktık. Ben sizlere güvendim, inandım, sizlerin de çok başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum.”

“Mahallemizin takımı için üzerimize ne düşerse yapacağız”
S.S. Er Birlik Karayolu yük Taşımacılığı Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan Kışla Mahallesi’nin evlatları olarak Akınspor’a her zaman destek olacaklarını söyledi. Turhan konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bizlerde Kışla mahallesinin evlatlarıyız, Akın spor Kışla mahallesinin takımı. Bizlerde mahallemizin takımı olan Akın spor için ne yapmamız gerekiyorsa sonuna kadar mücadele etmeye hazırız.”
“Birlik ve beraberlik içerisinde şampiyonluk hedefine ulaşacağız”
Kışla Mahallesi Muhtarı Muhammet Demir’de Akınspor’un daha iyi yerlere gelmesi için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceklerini söyledi. Demir “Bu birlik ve beraberlik günümüzde inşallah daha iyi bir yerlere gidersiniz. Güzel şampiyonluklar yaşarız. Bu bir başlangıç olsun, inşallah bundan sonra devamı gelir. Her zaman sizlerle beraberiz, her zaman yanınızdayız. Bunu daima biliniz.” Diye konuştu.

Elmatepe Mahallesi Muhtarı Yüksel Erkez ile Akısnpor Kulübü’ne yıllardır büyük emekler veren Reşat Pala verilen desteklerden dolayı herkese teşekkür etti.

“Ereğli Belediyespor Akınspor olması için gelir”

Akınspor Teknik Direktörü İsmail Yalçın verilen desteklerden dolayı Başkan Akın Katı, Seçkin Turhan ve İsmet Koç’a teşekkür ederken “İsmet Koç’a bir itirazım var. Ne Akın başkan nede İsmail Yalçın Ereğli Belediyespor’a gider. Ereğli Belediyespor Akınspor olması için gelir” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.