Yankı Haber Zonguldak Ereğli Haber Portalı

Akın Katı, Ereğli Belediyespor için kararını açıkladı

Akın Katı, Ereğli Belediyespor için kararını açıkladı
25 Nisan 2022 - 22:17

Karadeniz Ereğli’de Futbol severler tarafından yeni sezonda Ereğli Belediyespor’un başında olması istenen iş insanı Akın Katı, duygusal paylaşımda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda Ereğli Belediyespor’u Bölgesel Amatör Liginden 3. Lige çıkartacak güç olarak komuoyunda ismi ön planda konuşulan Katı, aldığı kararı şu şekilde duyurdu;

“Çok değerli spor kamuoyuna sevgi ve saygı ile…
Bilindiği üzere son birkaç gündür adımın anılmasından dahi gurur duyduğum, Ereğli Belediyespor başkanlığında ismimin geçiyor olması, her şeyden önce akrabam, sevgi ve saygı duyduğum Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın önderliğinde gönül verdiğim Ereğli Belediyespor başkanlığında ismimin deklare edilmesi, spor kamuoyunun şahsıma gösterdiği teveccühü beni ziyadesi ile gururlandırmıştır.
Bu şerefli görevde ismimin anılmasının ardından benimle birlikte bu işe gönül veren ve elini taşın altına koymaya hazır olan sanayici ve iş insanlarından oluşan yol arkadaşlarım ile gerekli olan bütçe, transfer ve teknik adam gibi her türlü konularda çalışmamızı yaparak başta Ereğli Belediye Başkanı ve Ereğli Belediyespor sevdalılarının, taraftarlarının yüzünü kara çıkartmamak ve Silivri maçı sonrası şehirde kaybolan heyecanı tekrar ateşlemek için yola çıktık.

“TEK DERDİM ÜST LİĢLERDİ”
Tüm bu çalışmaları yaparken kimseyi kırmadan, kimseyi zan altında bırakacak ve dedikoduya yol açacak hiçbir girişimde ve faaliyette bulunmadan, tek derdimiz Ereğli Belediyespor’umuzun başarısıydı.
Amaç ve hedef Türkiye profesyonel ligler ve üst liglerdi. Teknik adam ve futbolcu olarak öylesine isimlerle konuştuk ki şehirde büyük heyecan uyandıracak isimlerdi.
Şahsım Sanayici ve İş İnsanı olarak Karadeniz Ereğli’de sayısız insana çalışma imkânı sunarak, Ereğli ekonomisine katkıda bulunmakla beraber, şirketimiz bünyesinde 5 adet faal futbolcuya iş imkanı sunduk. Hedeflerimiz arasında bu sayıyı artırmakta vardı.

“KİRLİ KAMPANYAYA ÜZÜLDÜM”
Fakat edindiğim bilgiler doğrultusunda mevcut Ereğli Belediyespor yönetimindeki arkadaşlarımızın devam edeceklerini öğrenmiş buluyorum. Öncelikle kendilerine bu yolda başarılar diliyorum.
Ailem ile yapmış olduğum istişareler sonucunda şahsıma karşı bazı kişilerce yapılan kirli kampanyanın beni ve ailemi son derece üzdüğünü ve kırdığını bilmenizi isterim.
Bu neticeden yola çıkarak, şahsım ve şirketim tüm amatör sporlardan çekilme kararı almıştır. Bu süreçte beni destekleyen Ereğlispora gönül vermiş herkese, ekibime, şahsım ile yola çıkmış iş insanlarına ve çok değerli basın mensuplarına teşekkürü bir borç biliyor, haklarını helal etmelerini istiyorum. Saygı ve sevgilerimle…”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.